Boya

İşçilik ve kaliteli ürün kullanarak teknelerin en iyi şekilde boyanmasını sağlamaktayız.  
 

İşlem Sırası: 

Eski Boyanın Temizlenmesi  
Temizlik ve Ön Hazırlık
Astar Uygulaması  
Armuz Yoklaması
Tekne Macunu Uygulaması 
Bordo Sonkat Boya Uygulaması 
Astar ve Antifouling Uygulaması 

          ZEHİRLİ UYGULAMASI


Selfpolishing tipi zehirli boyalarda, boyanın etkisi kat başına 3 ay civarındadır. Çekek süreniz 12 ay ise 4 kat zehirli tatbik etmeniz ve aşırı aşınan bölgeleri ek katlarla korumanız gerekli olacaktır.

• Su hattı boyu  gerçek su hattından tesbit edilmelidir, filatonun üst kenarı yanıltıcı olabilir.

• Koyu renk zehirli boyaların koruma özellikleri, açık renkli boyalardan daha fazladır. Koyu renk zehirli boyalar tercih edilmelidirler.

• Kakamoz da tabir edilen midyeler, salgıladıkları çok etkin tutkal sayesinde teknenizin karinasına yapışırlar. Bu kakamozları koparırken ahşap tekneye zarar vermemeye dikkat edilmelidir.Teknenin karinasına kakamoz yerleşmesi mutlaka önlenmelidir.

• Selfpolishing boyalar, belli bir ortalama hıza göre tasarlanmıştır. Uzun süreler bu hızın çok altında seyrederse (veya limanda yatarsa) teknenin altı kirlenir. Aynı şekilde, tekne çok hızlı seyrederse (veya yanlış zehirli tatbik edilmiş ise) boya gereğinden hızlı erozyona uğrar ve tekneye erken kızak gerekebilir. 

            JELKOT


               Teknenizde darbelerden dolayı oluşan jelkot çatlakları kısmi biçimde ve renk tonunda fark oluşturmaksızın giderilmektedir. Zamanla yüzeyde oluşan kılcal çizikler ekibimiz tarafından istediğiniz yerde polisaja alınabilir.