Kışlık Bakım

Akü Kontrol ve Şarj işlemleri: Kışın çalışmayan teknelerimizde akülerin deşarj olması gibi durumlar söz konusudur.  Elektrik konusunda deneyimli ekiplerimizce aküleriniz teknenizden alınarak bakımları (akü suyu, oksitlenme, temizlik vb) yapılır ve şarj edilmiş halde teknenize takılır. 

    Havalandırma ve Sintine Kontrol: Yaz boyunca kullandığınız teknenin havalandırma fanlarında, kanallarında ve sintinesinde istenmeyen kirlilikler oluşacaktır teknenizi marinaya aldığınızda oluşan bu kirlilikler temizlenmediğinde yüzeylerde tabaka halinde kalacaktır, bir sonraki sezonda teknenize geldiğinizde beklenmedik kokular ve kalıcı kirlenmeler sizi rahatsız edecektir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamanız için gerekli kontrollerin zamanında ve yerinde yapılması gerekir. 

    Klima sistemleri: Yaz aylarında deniz keyfinizi daha konforlu kılmak için klima kullanımına ihtiyaç duyarsınız. Klima sisteminiz çalıştığında istenilen temiz havayı ve istenilen soğukluğu yakalamak için bakımlarının periyodik olarak yapılması şarttır. Zamanla devrelerin ek yerlerinde kaçaklar oluşabilir, buda klima hattınızda hava oluşumuna ve çalışma basıncını kaybetmesine neden olur. Su devir daimi ile çalışan klimaların, devredeki kirlenmiş suyu ve antifirizi alınarak sistem temizlenir, kaçaklar tespit edilerek giderilir, devre kapatılıp gerektiği kadar su ve antifiriz doldurularak klimalarınız çalışır halde siz değerli müşterilerimize teslim edilir. Gazlı sistemlerinizde de yine klima bakımları yapılarak gaz kontrolleri yapılır gerekli görüldüğü hallerde gaz ilavesi yapılır. 

    Makine dairesi kontrolleri: Makine dairesinde yer alan elektrikli ya da elektriksiz ekipmanların bakımları, izolasyon işlemleri, sintine yağ-mazot-deniz suyu temizlik işlemleri, deniz suyu alış atış devrelerini kontrolleri vb işlemler yapılmaktadır.